Stok-Eczane

Takibini yapılmasını istediğiniz tüm depoların tanımlanması ve mevcut stok girişlerinin gerçekleşmesi ile depoların durumu hakkında ayrıntılı takip yapılmaktadır. Ana depo ve ara depoların oluşması ile depolar arası transfer yapılabilmektedir. Böylece sarf malzeme, ilaç kullanımı vs. tüm zahiyatın engellenmesi sağlanır. Hasta bazında kullanılan ilaç, sarf ve malzemelerin çıkışı yapılabilmekte ve hastaya faturalanabilmektedir. Stok modülü ile ilgili her türlü verinin istatistiksel takibi, depolar arası transferler, hasta bazında yapılan çıkışlar takip edilebilir ve raporlanabilir.

Depolarda malzeme durumu:
Depolara göre azalan fazla ilaç-malzeme takibi, kritik stok’ta olanların sesli ve renkli uyarımı, malzemelerin kutu ve tablet miktarları ile satış toplamları takibi yapılmaktadır.

Depolarda malzeme transferi:
Depolar arası malzeme-ilaç transferlerinin kolaylıkla yapılabilmesi, isteyen deponun malzeme-ilaç durumunun istenen depo tarafından görülebilmesi.

Malzeme birim tanımlama:
Malzeme birimleri tanımlama. Malzeme-ilaçların etken ve muadil isim tanımlamaları ile jenerik, endikasyonları, reuse malzemelerin belirlenmesi. Vademecum kullanılarak ilaçların formülleri, endikasyon, komplikasyonlarına ulaşabilme.

Fiyat ayarlamaları:
Firmalara göre ilaç-malzemelere yeni katsayı uygulama, zam-indirim yapabilme seçenekleri bulunmaktadır.

Malzeme sarfiyatı:
Tarihler arası giriş-çıkış iade ve transfer hareketleri görüntülenmesi, alan, gönderen depo ve hasta üzerine çıkış raporlamaları alınabilmesi.

Malzeme hareketleri:
Malzeme hareketlerinin alış ve satış fiyatı üzerinden takibi. Aktif stok durumunun alış ve satış fiyatına göre takibi.

Fatura takibi:
Fatura, irsaliye takibi, malzemelere göre fatura takibi liste, grafik ve grupsal (iskontolu -ıskontosuz) dökümünün alınabilmesi, fatura düzeltme, fatura iptal edebilme olanakları.

Sipariş hazırlama:
Stoklardaki ilaç-malzeme durumlarına göre firmalara sipariş listesi oluşturabilme, adet, fiyat ve firmalara göre grafiksel döküm alabilme, sipariş listesi çıktısı alabilme işlemleri yapılabilmektedir.

Envanter listeleri:
Grup bazında ve ayrıntılı olarak envanter listesi alınabilme, devir işlemlerinin yapılması.

Stok-muhasebe entegrasyonu:
Muhasebe programıyla entegre olan program modülü sayesinde stok faturalarınız, anında muhasebeleştirilebilmektedir.

 
Merkez: Mustafa Kemal Mahallesi 2129.sk No:6 Çankaya/ANKARA
Tel: 0312 473 90 80
Çağrı Merkezi: 444 1 201
Faks: 0312 473 90 81
                Ar-Ge: Bilkent Üniversitesi Cyberplaza B Blok
Zemin Kat No:BZ-02 Bilkent/ANKARA
Tel: 0312 265 01 81
Faks: 0312 265 01 61
            MedData Bilişim İletişim Sistemleri
Proje Danışmanlık Medikal
Tic. ve San. Ltd. Şti.