SAĞLIK NET UYGULAMALARI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

Sağlık Net Yetkilileri ile yapılan görüşmeler neticesinde aşağıdaki konularda tarafımızdan tekrar hatırlatılma yapılması ihtiyacı doğmuştur. 1-Sağlık Net Gün sonu,Sağlık Net Girişimsel ve Sağlık Net 2 uygulamaları devam etmektedir ve eksiksiz veri gönderilmesi zorunludur. A) Sağlık Net Gün Sonu:Her gün bir önceki güne ait Protokol bilgileri gönderilmelidir.Geriye dönük toplu olarak gönderilemez.Hafta sonu dahil günlük gönderilmelidir.Tüm gelen hastalar gönderilmelidir. B) Girişimsel İşlemler:Hastanın işlemi tamamlandığında ve protokolüne çıkış tarihi verildiğinde yollanmalıdır.Hasta çıkışı vermek için 10-20-30 gün beklemeden işlemi bittiği an gönderilmelidir. C) Sağlık Net2: Hastanın işlemi bittiği an Girişimsel İşlemler gibi beklemeden hesabı kapatılarak gönderilmelidir.

2-Sağlık Net Gün sonu ile gönderilen protokol sayısı kendi içinde kontrol edilmektedir.Bir ay 31 gün ise 31 gününde her gün Gün Sonu bilgisinin gönderilmiş olma zorunluluğu vardır. Aksi taktirde hastanelere kapama cezası yazılmaktadır.

3-Girişimsel işlemler eksiksiz yollanmalıdır.Aksi taktirde kapama cezası ile karşılaşılacaktır.

4-Sağlık Net 2 de Muayene ,Yatış,Ölüm gibi Tüm parametreler eksiksiz yollanmalıdır.Gün sonu gönderilen verinin %90ının altında veri gönderilmiş ise merkeze 3gün kapama cezası yazılmaktadır. Ay değerlendirmesi bir sonraki ayın başında yapılmaktadır.Dolayısıyla örneğin Kasım ayının son gününde Kasım Ayına ait Tüm hastalara çıkış verilip veriler Sağlık Net 2 ye gönderilmelidir.

5-İl Müdürlüğünden tarafınıza KDS şifresi verilmekte olup tüm gönderdiğiniz verilerin anında raporunu takip edebilirsiniz.

6-Şifreniz mevcut değil ise Tarafımızdan istenildiğinde sizlere gönderim rakamları söylenebilmektedir.

7-Kasım Ayı için Meddata Kullanan Merkezlerde Sağlık Net Gün sonunun Sağlık Net2 veri gönderimine oranı Devlet Hastanelerinde %95 Özel Hastanelerde %70 civarındadır. Bu %70 lik oran ortalama olup % 2 lerde ve %300 lerde kurumlar mevcuttur.%2 olanlar eksik sağlık net 2 verisi göndermekte olup %100 ü aşan kurumların ise gün sonu eksik gönderdiği anlamı çıkmaktadır. Dolayısıyla gönderdiğiniz verileri kontrol ediniz.

8-Bazı Kurumların Bazı kurumlardan gelen hastaları Sağlık Nete göndermedikleri görünmüş olup yapılacak denetlemelerde sıkıntı yaşayabileceklerini hatırlatmak istiyoruz. Meddata Bilişim İletişim Ltd.Şti olarak Sağlık Net uygulamalarında tam entegre olarak çalışmaktayız.Dolayısıyla Eksik yada fazla gönderilmiş verilerle ilgili bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Güncel versionlarla verileri manuel yada otomatik olarak gönderebilirsiniz.

Önemle Duyururuz.
Saygılarımızla
Serkan BAŞTUĞ
Meddata Eğitim Müdürü

 
Merkez: Mustafa Kemal Mahallesi 2129.sk No:6 Çankaya/ANKARA
Tel: 0312 473 90 80
Çağrı Merkezi: 444 1 201
Faks: 0312 473 90 81
                Ar-Ge: Bilkent Üniversitesi Cyberplaza B Blok
Zemin Kat No:BZ-02 Bilkent/ANKARA
Tel: 0312 265 01 81
Faks: 0312 265 01 61
            MedData Bilişim İletişim Sistemleri
Proje Danışmanlık Medikal
Tic. ve San. Ltd. Şti.