Radyoloji Bilgi Sistemi

Radyoloji modülümüz poliklinik ve yatan hastalara ilişkin radyoloji isteklerinin yerine getirilmesi ve gerekli kayıtların tutulabilmesi için hazırlanmıştır. Radyoloji bölümü kendi hastalarına randevu verebilmektedir. Hastalar için yapılan incelemelerin ücreti otomatik olarak hastanın elektronik ortamdaki faturasına yansıtılmaktadır.

Radyoloji işlemlerinin kimin tarafından yapıldığı, istemi yapan doktorun isim ve branş bazında kaydı, rapor gönderme işlemlerinin saat ve dakika bazında kayıt takibini gerçekleştirip, geçmişe yönelik rapor çıktısı alınabilmektedir.

Radyoloji bölümünün günlük, haftalık, aylık girdi takibi yapılabilmektedir.

Opsiyonel olarak radyoloji cihazlarından alınan görüntüler sistemde saklanabilmektedir. Bu görüntüler USG ve direk grafikler için JPEG, MR ve CT için DICOM teknolojisidir.

Radyoloji istemleri radyoloji modülüne otomatik olarak gelmektedir. İstek hasta ödeme bilgilerine göre onaylanarak rapor aşamasına geçilmektedir. Onaylama esnasında radyoloji doktoru da seçildiğinden Dr. hak edişleri otomatik olarak hesaplanmaktadır.

Rapor şablonları:
Onaylanan radyoloji işlemlerin rapor aşamasında kolaylık sağlaması amacıyla rapor şablonları oluşturulabilmekte, WORD’de yazılabilen yazı karakteri, kalınlık gibi opsiyonlar eklenmiştir. GÖNDER butonu ile hazırlanan rapor hasta dosyasına gönderilmekte servis ve polikliniklerden bu bilgilere ulaşılabilmektedir. Rapor şablonları sayesinde raporlama da yapılacak hataların önüne geçilecektir. Şablonların hazırlanabilmesi size hız kazandıracak ve hatalar minimuma inecektir. Parametrik yapısı ile istediğiniz dizaynda rapor alabilirsiniz. Hasta kimlik bilgileri sizin adınıza otomatik olarak sistemden alınır ve siz sadece raporunuzu yazarsınız. İş yükünüz minimuma iner. İstenirse radyolojik görüntüler sistemde saklanabilir. Sistem üzerinde standart görüntüleme protokolü gelmektedir. Opsiyonel olarak Direk grafik ve USG cihaz görüntüleri JPEG formatında, CT ve MR görüntüleri DICOM formatında sistemde saklanabilmektedir. Bu ise size hız ve yer kazandıracaktır. Radyoloji istatistik modülü ile tarihlere göre tetkikleri veya hasta raporlarını kolayca takip edebilirsiniz. Bu verileri grafik olarak ta görebilirsiniz.

Hastalar için yapılan incelemelerin ücretleri otomatik olarak hastanın elektronik ortamdaki faturasına yansıtılmaktadır.

Radyoloji istemlerinin kimin tarafından yapıldığı, istemi yapan doktorun isim ve brani bazında kaydı, rapor gönderme işlemlerinin saat ve dakika bazında kayıt takibini gerçekleştirip, geçmişe yönelik rapor çıktısı alınabilmektedir.

Radyoloji bölümünün günlük /haftalık/aylık girdi takibi yapılabilmektedir.

Opsiyonel olarak radyoloji cihazlarından alınan görüntüler sistemde saklanabilmektedir. Bu görüntüler USG ve Direk Grafikler için JPEG, MR ve CT için ise DİCOM teknolojisidir.


MedData Dikte Sistemi

Meddata Radyoloji Bilgi sistemi ile tam entegre olarak çalışır.

- İş akış şemaları düzenlenebilir.
- Philips Speechmike dikte cihazı veya diğer marka dikte cihazları kullanılabilir.
- Ses dosyaları merkezi servera kaydedilir.
- Dikte yapılırken pacstaki görüntüler 2. ve 3. monitörde incelenmek üzere gösterilir.
- Radyoloji istemleri ile tam entegredir.
- Ses kayıt işlemi istediğiniz boyutta olabilir.
- Ses üzerine ekleme yapılabilir.
- Ses silinip yenisi kaydedilebilir.
- Veritabanına gerekli kayıtlar yapılıp hızlı bir erişim sağlanır.
- Doktor kayıt işlemini yaptıktan sonra Raportöre gönderir.
- Raportörün iş listesine Düşen istemler raportör tarfından
Philipsin speechmike serisi pedalli sistemi ile rapor edilir.
- Raportör rapor işlemi bittikten sonra doktora onaylanmak üzere geri gönderir.
- Doktor gelen Raporları konrol eder, düzeltme yapabilir.isterse Raportöre düzeltilmek üzere geri gönderir.
- Doktor onayından geçen Raporlar Sistemde klinisyenlerin kullanımına açılır .

 
Merkez: Mustafa Kemal Mahallesi 2129.sk No:6 Çankaya/ANKARA
Tel: 0312 473 90 80
Çağrı Merkezi: 444 1 201
Faks: 0312 473 90 81
                Ar-Ge: Bilkent Üniversitesi Cyberplaza B Blok
Zemin Kat No:BZ-02 Bilkent/ANKARA
Tel: 0312 265 01 81
Faks: 0312 265 01 61
            MedData Bilişim İletişim Sistemleri
Proje Danışmanlık Medikal
Tic. ve San. Ltd. Şti.