MEDDATA HAKKINDA

Meddata Bilişim İletişim Sistemleri, 1997 yılında tamamen %100 yerli sermayeli olarak Ankara’da kurulmuştur. Hastane Bilgi yönetim Sistemleri ağırlıklı yazılım şirketidir.

Ankara Merkez olmak üzere; Marmara ve Ege Bölgeleri ile Kayseri, Mersin, Gaziantep, Diyarbakır ilerini kapsayan iş ortakları ve personeli ile yazılım alanında üretim, pazarlama, satış ,danışmanlık, eğitim faaliyetlerini yürütmektedir.

MEDDATA, son teknolojileri kullanarak geliştirmeye devam ettiği yazılımlarla, Özel ve Devlet Hastanelerine Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri entegreli şekilde bilgisayar ortamında çözümler sunmaktadır. Özel ve Kamu kuruluşlarında tercih edilen ve kullanılmakta olan Meddata Hastane Otomosyonu, MedMuhasebe Proğramı ve MedPersonel Poğramı her ölçekte ki hastaneler tarafından lisanslı olarak kullanılmaktadır.

MEDDATA’nın tüm yazılım ürünleri, bir hastanedeki hasta kayıt işleminden faturalama işlemine kadar geçen tüm idari ve medikal işlemlerin yapılmasını sağlar. Meddata, Hasta kayıt-kabul, Hasta yatış-çıkış, Radyoloji, Laboratuar, Polikilinik(dahiliye, çocuk,kadın doğum, kbb, genel cerrahi, psikiyatri, göz) Yönetim ve İstatik, Ameliyathane, Eczane/depo/stok mödülleri ile senkronize çalışarak tüm işlemler yapılabilmektedir.

MEDDATA hastanelere ve hastalara çok büyük kolaylık sağlayan PACS (Tıbbi Görüntü Yönetim ve Arşiv Bilgi Sistemi ) sistemini kendi bünyesinde yaptığı Ar-ge çalışmaları sonucunda uygulamaya açmıştır. MEDDATA, Oracle Real Application Cluster (RAC) ile hastanelerin veri güvenliğini ve sistemin en iyi şekilde çalışmasını sağlamıştır.

MEDDATA, bir sağlık kuruluşunda oluşabilecek LIS(Labaratory Information system), RIS(Radiology Information System ) , Elektronik Çağrı Sistemi, Dış muhasebe Proğramları, Personel Takip Proğramları, Tablet Pc uygulamaları gibi her türlü entegrasyonu bünyesinde yapabilmektedir.

MEDDATA, 2000 yılından itibaren kendi merkez ofisine taşınmış ve 2004 yılından itibaren Bilkent Üniversitesi Cyberpark Plaza Teknoloji bölgesindeki ofiste Yazılım ve Ar-ge çalışmalarını sürdürmekte dir. 2004 yılında Yazılım Kalite Belgesi olan TSE Belgesini, 2006 yılında ISO 9001-2000 Kalite Yönetim Sistem Belgesini almış ve yine yapılan yeni düzenleme değişikler neticesinde 2010 yılında ISO 9001:2000 belgesini yenilemiş ISO 9001:2008 olarak yeni belgesini almıştır. 2011 yılında MEDDATA kendi bünyesinden doğan MEDDATAPACS yazılımına CE belgesini almıştır.

MEDDATA Sağlık Bakanlığının istemiş olduğu Medula sistemine tam uyumlu olarak bünyesindeki Özel ve Resmi hastanelerde başarıyla kullanılmaktadır.

Tüm bu başarılı çalışmalarla MEDDATA, yazılım sektöründeki yerini sağlamlaştırarak; yazılım sahasında sizlerle daha fazla paylaşım içinde olarak bu sayede sizler için en iyi, en uygun çözümleri bulmaya odaklanmıştır.

 
 
 
 
Merkez: Mustafa Kemal Mahallesi 2129.sk No:6 Çankaya/ANKARA
Tel: 0312 473 90 80
Çağrı Merkezi: 444 1 201
Faks: 0312 473 90 81
                Ar-Ge: Bilkent Üniversitesi Cyberplaza B Blok
Zemin Kat No:BZ-02 Bilkent/ANKARA
Tel: 0312 265 01 81
Faks: 0312 265 01 61
            MedData Bilişim İletişim Sistemleri
Proje Danışmanlık Medikal
Tic. ve San. Ltd. Şti.